DEN PRO RODINU 2010

Cílem soutěže je nenásilně přimět děti a mládež k zamyšlení nad hodnotami rodiny. Výstupem bude průzkum, jak děfti a mládež rodinu vnímají, jaké jsou jejich hodnoty, cíle a představy (prostřednictvím obrázků a literárních prací).

 

Ve dnech 11., 12. a 13.5. 2010 se bude konat další již v pořadí 5. ročník akce pořádané neziskovými organizacemi v Třinci DEN PRO RODINU. Koktejl programu je namíchán tak, aby se občerstvili nejen dospěláci - rodiče, ale i mladí - děti. Můžete si vybrat: přednášky o zdravé výživě dětí a jiné, pletení šály, tvoření velkého obrázku, různé hry, občerstvení - něco na zub, balónky, muzika, tombola, flamengo - tančení, vyhodnocení soutěže "Moje rodina v budoucnosti", film Kozí příběh, OHŇOSTROJ! Tak co vy na to?

 

5.ročník DPR zahájila velmi zajímavá přednáška se Zdeňkou Kollárikovou na téma zdravé výživy dětí. Přednáška se konala v prostorách MěK. Zúčastnily se jí zejména ženy, které měly možnost nejen vyslechnout si a dozvědět se něco zajímavého a nového, ale také možnost ochutnat něco dobrého a zdravého. Přednášku totiž doprovázela ochutnávka koláčků a dobrůtek z kuchyně Zdeňky Kollárikové. Podvečer nebyl jen o dobrém a zdravém jídle, ale také o dětech a jejich duševním vývoji. Paní Katrušáková, ředitelka projektu " Celé Česko čte dětem" všechny v sále seznámila s tímto zajímavým projektem a prostřednictvím své poutavé prezentace také maminky upozornila na to jak a proč je důležité číst svýnm dětem.

Druhý den oslav Dne pro rodinu pokračoval na náměstí před KD Trisia. Každý se mohl zastavit, připomenout si, že i rodina má svůj mezinárodní sváteční den a svůj čas na oslavu. Rodinky s dětmi tak přicházely k stánkům, kde se všichni mohli občerstvit a koupit si něco dobrého. U stánků si ale také mohli dopřát něco pro svou duši. Děti se mohli věnovat kreativním hrám, maminky zatím pletly "symbolickou barevnou šálu", návštěvníci si mohli prohlédnout výstavku výkresů výherců naší soutěže. Děti se radovaly z nafukovacích balonků a ti ostatní si mohli užít krásného vystoupení taneční skupiny Flameco z Bystřice pod vedením Zdenky Špillerové a to vše za doprovodu temperamentních španělských rytmů.

Třídenní oslava rodiny byla dnem 13.5. ukončena slavnostním vyhodnocením výherců soutěže "Moje rodina v budoucnosti" a všichni výherci se svou rodinou a všemi, kteří svou rodinu mají rádi a přišli do kina, mohli shlédnout rodinný český animovaný film "Kozí příběh".

Po ukončení promítání filmu si všichni užili trochu barev a hluku a krásných efektních obrazců na nebi při "podvečerním OHŇOSTROJI".

Všem za účast na akcích Mezinárodního dne pro rodinu DĚKUJEME. Tím, že jste přišli, symbolicky jste vyjádřili i to, jak je pro Vás rodina důležitá a nepostradatelná:).