DEN PRO RODINU 2014 - 9. ROČNÍK

Přípravy, schůzky, sdílení názorů a nápadů. Letos nás přibylo.

NABÍDKA AKCÍ, PROGRAM VE DNECH OD 8 - 15.5.

SVÁTEČNÍ DEN S RODINOU 8.5.

Interaktivní dopoledne s Evou Kiedroňovou pro rodiče s dětmi.

Průvod rodin

Rodinné zábabné odpoledne v areálu STaRS u minigolfu

 

HUTNIK
1http://www.ehutnik.cz/trinec-slavil-s-rodinami-10-cz863.html

INTERAKTIVNÍ DOPOLEDNE S EVOU KIEDROŇOVOU foto

RODINNÁ SOBOTA 10.5.

FÉROVÁ SNÍDANĚ - unikátní piknik v centru města. Férové kafe a čaj a k tomu vlastní snídaňové koše.

Férová snídaně ve městě je happening - piknik na podporu fair trade. Koná se na oslavu Světového dne pro fair trade, což je svátek, který druhou květnovou sobotu slaví tisíce lidí na světě. Loni na 87 místech piknikovalo 2800 lidí po celé ČR.

LITERÁRNÍ VEČER S JANOU ŠRÁMKOVOU - v baru Destiny.Květnový Literární večer v Třinci přivítal 3 zajímavé autorky.
Večer se konal v rámci Týdne pro rodinu.

Jana Šrámková
je jednou z nejzajímavějších současných českých prozaiček. Vystudovala Evangelikální teologický seminář a Literární akademii, kde v současnosti vyučuje tvůrčí psaní. Za svůj debut Hruškadóttir (2008) získala Cenu Jiřího Ortena, v roce 2010 vydala knížku pro děti Putování žabáka Filemona. Její zatím poslední kniha Zázemí (Fra, 2013) byla velmi pozitivně přijata nejen čtenáři, ale také literárními kritiky.

Ivana Kašpárková
nadějná mladá básnířka, rodačka z Hodonína. Vystudovala obor Česká literatura na Slezské univerzitě v Opavě a v současné době studuje na Ostravské univerzitě obor Učitelství českého jazyka a občanské výchovy. Básně publikovala v Almanachu Prowincjonalnem na literarni.cz, v Textech a v Tvaru. Je laureátkou Literární ceny Vladimíra Vokolka 2013.

Karolína Penčáková
všestranně nadaná mladá třinecká autorka. Navštěvuje dramatický obor na třinecké ZUŠ, hraje v dívčí kapele, píše. V literární soutěži Cena Waltera Sernera se její povídka umístila mezi dvacítkou nejlepších. Studuje informační technologie na SŠINFOTECH ve Frýdku-Místku.

Destiny Jazz Night

Rudy Horvat Jazz Group

Rudy Horvat, jeden z nejlepších českých kytaristů, se svou kapelou Rudy Horvat Group (RHG), vydal v prosinci 2013 nové CD nazvané "C4". Album vyšlo u pražského vydavatelství ARTA Records - 2HP Production a obsahuje deset Rudyho autorských skladeb žánrově se pohybujících mezi jazz/rock/fusion. Na albu se podíleli kromě členů RHG i zajímaví hosté: Radek Pastrňák, Marcel Buntaj, Roman Vícha, Rudolf Březina a mnoho dalších.

Rudy Horvat léta doprovázel Marii Rottrovou a je znám jako spoluhráč Michala Žáčka, Borise Urbánka, Vlasty Redla či Markéty Konvičkové a je členem Ostravského rozhlasového orchestru.


Rudy Horvat - kytara
Jenny Krompolc - baskytara
Jenny Krompolc jn. - bicí
Jan Tengler - saxofony, EWI

 

 

Férová snídaně DPR 2014

S RODINOU DO KINA KOSMOS 15.5.

 

RODINNÝ KLUB MRKni

RODINNÝ FILM "HUGO A JEHO VELKÝ OBJEV"