PRÁZDNINY V 3NCI

 

Karavana připravuje pro děti v Třinci zajímavý program na dvě dopoledne v srpnovém prázdninovém měsíci. Ve dnech 9. a 10. srpna můžou všichni navštívit  Babku Jednu i Babku Dvě, dozvědět se něco o starých dobrých receptech, o rodinných příbězích, zatančit si babičkovské tance, naučit se něčemu zajímavému a strávit tak příjemná dvě prázdninová dopoledne s Karavaňáky!:)

Naše MOTTO: Měla babka čtyři jabka

První i druhý den 9. a 10. 8. 2010 děti navštěvovaly tři babky a jednoho dědka na čtyřech stanovištích a osvojovaly si znalosti a zkušenosti "starých lidí - prarodičů". Povídaly si o svých babičkách a dědečcích - jací jsou, jak vypadají a jak se jmenují, co se od nich naučily a co hezkého s nimi zažily. Tvořily krásné výrobky z různých barevných drobných materiálů a přírodních materiálů. Rozvíjely své pohybové schopnosti, spolupráci s druhými, svou toleranci a ohleduplnost během několika pohybových aktivit a her - technik. Na své vlastní kůži si vyzkoušely  jaké to je pohybovat se, když špatně vidí, nemohou dobře chodit - jako staří lidé. Mohly si vyzkoušet připravit čaj a pracovat dle receptů, naučily se rozlišovat čaje podle vůní atd.  Stejně jako babičky nám předávají své rodinné recepty.

Na závěr dvoudenního navštěvování společně všechny děti vytvořily velkou barevnou krásnou "mandalu". Za tuto práci, snahu a spolupráci  dala BABKA každému jedno jabko z košíku na cestu domů. Děti jí na oplátku složily básničky a říkadla. Jedno z nich je zde:

Babka, jabka, stáří

ať se Vám Všem daří.

Dnes jsme si to užili

půjdem domů za chvíli.

Užili jsme si dobrý den

a zítra

s Bohem!

Karavaňáci děkují dětem, že přišly a těší se na společné příště ...v příštím roce!!!!