První z řady 5ti SOUSEDSKÝCH SNÍDANÍ se koná 23. dubna.

Na náměstí TGM v Třinci. Posnídejme spolu před barákem. Čaj či kávu nalijeme do Vašeho hrníčku. Udělejme si hezké ráno jarního dne.

Mezi pozvanými je i paní starostka města Třince Věra Palkovská.


Další termíny SOUSEDSKÝCH SNÍDANÍ V TOMTO ROCE, ve spolupráci s restaurací ARCADE:


2.       28. Května

3.        2. Července

4.       22. Července

4.        6. Srpna

5.            Září

Všichni třinečtí sousedé jsou srdečně zváni :).

 

2. SOUSEDSKÁ SNÍDANĚ V DUBNU

Počasí při naší dnešní Sousedské snídani se vydařilo. Sluníčko zalilo třinecké náměstí T.G.M. a svou přítomností nás poctilo asi 70 lidí. Poseděli u stolečků, kde si mohli dát báječný domácí chleba se škvarkovou nebo česnekovou pomazánkou, domácí paštiku, makové rohlíčky, zeleninový koláč, bábovku a další dobroty, k nimž si mohli dát čaj, či kafe. Mnoho z nich přišlo vybaveno vlastními hrníčky. Jménem pořádajících organizací - Bunkru, Karavany, knihovny a Adopce pro budoucnost děkuji všem, kdo pomáhali a všem, kdo přišli. Díky také za podporu Nadaci Via a Poštovní spořitelně. A příští měsíc 28.5. opět na Sousedské snídani. A pokud donesete svou dobrotu, rádi ochutnáme.

Dne 21.5. se konala v pořadí 3. SOUSEDSKÁ SNÍDANĚ v Třinci, Lyžbicích pod laubama.

Tentokrát se sešlo kolem 100 lidí, mezi kterými byli návštěvníci Třince z Řecka. Tito lidé se téměř po 30 letech ocitli opět ve městě, kde žili a vyrůstali a bydleli na náměstí kde jsme se společně při snídani mohli potkat. Není náhod! Setkání bylo velmi dojemné a milé.

 

4. SOUSEDSKÁ SNÍDANĚ V ČERVENCI

Příští sobotu 2.7. přijďte na již čtvrtou Sousedskou snídani, opět na nám. T.G.M. v Třinci v době od 8.30 do 10.30 hod. Doneste si svůj hrníček na kafe a můžete přibrat něco upečeného na ochutnání. Těší se na Vás Jitka, Martina, Pavla a Renča.

Dne 22.7. v pátek se koná další z našich tradičních akcí na podporu komunitního života v Třinci SOUSEDSKÁ SNÍDANĚ. Tentokrát na jiném místě

v parku naproti klubu NZDM Bunkr o.p.s. a Čajovny "V pohodě".

Všichni jsou srdečně zváni.

 

Celý průběh této SOUSEDSKÉ SNÍDANĚ je možno vidět na pozadí vysílání Třineckého magazínu v týdnu od 5.8.2016 (32 týden 2016)

odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=ouZ-NUsRWGc#action=share

5. SOUSEDSKÁ SNÍDANĚ V ČERVENCI

6. SOUSEDSKÁ SNÍDANĚ je podloubím na náměstí T.G.M. jako tradičně. Potkáme se v sobotu 6.8.

Na společné snídání se těší Jitka a Renča a Pavla a Martina.

 

6.8.2016

Dnešní Sousedskou snídani i přes nepříznivé počasí navštívilo téměř 80 lidí. Pochutnali si na bábovkách, koláčích, štrúdlech, brownies, domácím chlebu s nivovocelerovou,rajčatoolivovou a paprikovou pomazánkou. K tomu si dali kafe nebo čaj. Děkuji všem, kdo spolupracovali na akci, všem, kdo sami napekli a donesli a také všem, kdo přišli, poseděli a vytvořili báječnou "sousedskou" pohodu. Těšíme se příště 24. 9., opět od 8.30 na nám.T.G.M. v Třinci.

22. záři 2016 SOBOTA

Díky za bezva včerejší SOUSEDSKOU SNÍDANI. Letos poslední. Tak příští rok opět na náměstí TGM v Třinci :)

Díky všem, kteří nám pomohli s přípravami a také všem, kteří přišli a hezky si to vždy užili.

Fotka uživatele Jitka Dudysová.